Wszystko wskazuje na to, że społeczność Oddziału Mazowieckiego PTI (i nie tylko oddziału i nie tylko PTI), już niedługo będzie mogła uczestniczyć w Klubie Informatyka, który zapowiadamy na 29 września, wtorek (godz. 18:30 czasu polskiego). Tytuł tego spotkania to Jak być dobrym (słuchanym) prelegentem w wirtualnej auli/sali. Rozpatrujemy to zagadnienie jako element pracy wykładowcy akademickiego, nauczyciela, prezentera, w rozpoczynającym się roku akademickim/szkolnym.
Do tej pory wykładowcy przejmowali się głównie tzw. mową ciała (body language). Tymczasem w okresie upowszechnienia wideokonferencji zaczynamy się spotykać z technikami grania ekranem i głosem, co przez analogię można by nazwać screeny language. Podczas Klubu chcemy wspólnie wymienić się wiedzą jak z sukcesem prowadzić telekonferencje, być wysłuchanym, zrozumianym, i zapamiętanym. Na dodatek uzyskać potwierdzenie, że osiągnęliśmy zamierzone rezultaty. Klub przeprowadzony zostanie w formie półtoragodzinnej dyskusji panelowej. Udział w niej potwierdzili: Helmut Gläser z Hamburga/Katowic, Dariusz Martynowicz z Krakowa oraz Paweł Strzelecki z Warszawy.
Klub Informatyka odbędzie się w trybie zdalnym. Adres URL wydarzenia dla uczestników Klubu, na platformie Webex, znajduje się tutaj (kliknij). Nie trzeba żadnych haseł, wystarczy podać tożsamość, która potem będzie niezmienna w trakcie sesji i będzie się wyświetlała, np w razie zadawania pytania. Na komputerze odbiorców nie trzeba instalować niczego poza przeglądarką. Ze względów techniczno-organizacyjnych warto zadbać o to, żeby dołączyć do sesji co najmniej na 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania. Maszyna Webex będzie na uczestników czekała od godz. 18:00, można próbować networkingu F2F, choć chyba to będzie nie lada sztuka.
Klub będzie nagrywany a potem publikowany. Domniemywa się wyrażenie przez prelegentów i dyskutantów Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można potem znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo. Niestety: kanapki, ciastka i napoje tym razem uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. (@)
Profile panelistów
Helmut Valentin Gläser – niezależny ekspert z Hamburga, absolwent Fakultetu Ekonomii i Socjologii Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu Bryzgowijskim (Freiburg im Breisgau); praktyk zarządzania z ponad 40-letnim doświadczeniem; zajmował najwyższe stanowiska menedżerskie w międzynarodowych firmach w Niemczech, Francji, Szwecji, USA i Rosji; od 1994 pracuje jako niezależny doradca i trener w Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Europie Środkowej oraz Rosji; bogate doświadczenie w prowadzeniu negocjacji, mediacji i rozwiązywaniu konfliktów; w kanale YT Andrzeja Jacka Bliklego „Można inaczej” znajduje się czteroczęściowy wykład Helmuta pt.: „Jak zapewnić wysoki poziom motywacji? https://youtu.be/zqbyq6FNZrA. Kontakt służbowy: helmut[pomiń]@[pomiń]helmutglaeser.com
Dariusz Martynowicz – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Właściciel firmy Czas na progres i grupy na fc Czas na progres – (nie tylko belferska) PROGRESOWNIA. Entuzjasta kreatywności i nowoczesnych technologii. Zwycięzca wielu ogólnopolskich konkursów wykorzystania ICT w szkole, fan projektów interdyscyplinarnych. Microsoft Innovative Education Expert 2019-2021. Jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim na: sketchnotingu, ICT w edukacji, pracy metodą projektu oraz kreatywności i relacyjności w procesie uczenia się. Jego poglądy omówiła niedawno Gazeta Krakowska – tutaj.
Paweł Strzelecki, prof. dr hab. matematyki, specjalizacja: nieliniowe równania różniczkowe cząstkowe, rachunek wariacyjny, analiza geometryczna; zatrudnienie: wszystkie stanowiska w Instytucie Matematyki UW (ob. dziekan kadencji 2016-2020, 2020-2024); przedtem stypendysta Fundacji Humboldta (1999–2003); liczne pobyty naukowe i wykłady zagraniczne, m.in. ENS de Cachan, ETH Zurich, Kavli Institute, RWTH Aachen, Centro de Giorgi. Więcej informacji na stronie https://www.mimuw.edu.pl/~pawelst/